SUBNOR GRADA Kikinde obeležio je 84.godine od pogibije glavnine boraca Veliko kikindskog partizanskog odreda na Simićevom salašu.
Predstavnici GU pred. Skupštine Dušan Popeskov i član Veća Vlado Trtić, delegacije SUBNOR-a i Udruženja Veterana PJP-a položile su vence.
Prisutnima se obratio pred. SUBNOR-a Savo Orelj, a članovi sekcije za Kult. umet. program, Vladimir Radić i Nina A. Stepančev izveli su prigodnu patriosku pesmu.
Najmladje članice Odreda Izvidjača”Proka S. Plavi”otpevale su 2 prigodne pesme.
Takodje odata je počast svim žrtvama”Oluje”.
SUBNOR Grada Kikinde, neguje i negovaće, kulturu sećanja na sve dogadjaje i ličnosti iz svih odbrambenih ratova.










